بازداشت شهردار و دو نفر از مسئولان شهرداری آبیک به اتهام دریافت رشوه
دادستان قزوین خبر داد:

بازداشت شهردار و دو نفر از مسئولان شهرداری آبیک به اتهام دریافت رشوه

تاریخ خبر: 23 آذر 1395   ساعت خبر: 15:14:15

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور،حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی گفت: شهردار آبیک و دو نفر از مسئولان شهرداری به اتهام دریافت رشوه بازداشت شدند.
وی افزود:: شهردار و یکی از مسئولان در بازداشت موقت هستند و یکی دیگر از مسئولین با قرار وثیقه در زندان است.

صادقی‌نیارکی در تشریح عنوان اتهامی این افراد گفت: این افراد از پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری مبالغی را به عنوان رشوه در ازای کار دریافت می‌کردند و یا بعضاً هنگامی که برخی از پیمانکاران برای دریافت مطالبات و اجرتشان از بابت کارها و پروژه های انجام شده نزد این افراد مراجعه می کردند، به جای پرداخت اجرت از این افراد رشوه اخذ می‌کردند.

وی با تاکید بر اینکه این پرونده برای بررسی و شناسایی ابعاد موضوع همچنان مفتوح است اظهار کرد: ممکن است در این پرونده عوامل بیرونی هم دخالت داشته باشند؛ بنابراین به منظور مشخص شدن مساله تحقیقات ادامه دارد.

صادقی نیارکی با هشدار به مدیران، شهرداری‌ها و تمام کسانی که به نوعی با حقوق مردم در این استان سر و کار دارند، خاطرنشان کرد: مسئولین در دستگاه‌های دولتی، پولی، موسسات دولتی و غیردولتی ملزم به رعایت قواعد مالی و مقرارت هستند و باید سلامت اداری را سرلوحه کار خود قرار دهند؛ چرا که ما در مقابل کوچک‌ترین انحراف از سوی هر مقامی کوتاه نیامده و بدون هیچ اغماضی با متخلفین برخورد می‎کنیم.

احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب آبیک نیز با درباره این پرونده گفت: با توجه به اینکه یکی از متهمین پرونده شهردار آبیک بود طبق ماده 308 قانون آیین دادرسی کیفری به لحاظ سمت متهم رسیدگی به اتهام وی باید در دادسرای مرکز استان رسیدگی می‌شد؛ بنابراین گزارش آن به دادسرای مرکز استان قزوین ارسال شد


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=121کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است