کارت ویژه ضابطین عام قوه قضاییه رونمایی شد
با حضور دادستان کل کشور و فرمانده ناجا:

کارت ویژه ضابطین عام قوه قضاییه رونمایی شد

تاریخ خبر: 18 دي 1395   ساعت خبر: 13:27:37

در اجرای ماده 30 آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 از کارت ویژه ضابطین عام قوه قضاییه با حضور دادستان کل کشور و فرمانده نیروی انتظامی رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور در مراسم رونمایی از این کارت که صبح امروز همزمان با ولادت امام حسن عسکری ( ع ) در دادستانی کل کشور برگزار شد،حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع ) و گرامیداشت قیام 19دی  سال 56 گفت: آموزش ضابطین قضایی از تکالیف مشترک قوه قضاییه و نیروی انتظامی است
دادستان کل کشور با اعلام اینکه ضابطین عام دستگاه قضایی شامل افسران،درجه داران و افراد نیروی انتظامی هستند گفت:این افراد  باید آموزش های مربوطه را دیده باشند و پس از اخذ آموزش های لازم و طی دوره های لازم کارت ویژه ضابط عام را دریافت خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه آغاز روند صدور این کارت اقدامی اساسی برای تحقق عدالت است افزود:حدود 200 هزار نفر از ضابطان عام دستگاه قضایی این کارت را دریافت خواهند کرد و اعتبار کارت ها سه ساله خواهد بود.
منتظری با اعلام این نکته که بیشترین پرونده ها و موارد تحقیق مربوط به ضابطین عام است از تدوین آیین نامه اجرایی ضابطین خاص و تخصصی و تصویب آن در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد:آموزش مستمر و اجرای دقیق روند صدور کارت های ضابطین قضایی و نظارت بر آنها نیازمند اعتبار لازم است و از دولت ومجلس می خواهیم که در این زمینه اعتبار لازم را در نظر بگیرند.
دادستان کل کشور در پایان  خواستار تشکیل کمیته مشترک با نیروی انتظامی جهت تسریع در صدور کارت ضابطین عام شد.

دادستان کل کشور همچنین در جمع خبرنگاران و در حاشیه این مراسم درباره اختلاف میان قوا گفت:بهرحال این مسائل میان دو برادر و در یک خانواده است و موضوع مهمی نیست که روی آن مانور بدهند.

وی افزود:متاسفانه دشمن در این زمینه آتش بیار معرکه است و امیدواریم مسئولان مانع از این شوند که دشمن از چنین مسائلی بهره برداری کند.

سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز در این مراسم ارتقای آموزش ها و افزایش دانش حقوقی ضابطین قضایی در نیروی انتظامی،انجام مناسب تر تحقیقات و جلوگیری از تضییع حقوق مردم و دقت و سرعت در کشف جرایم را در کنار توجه به حقوق شهروندی و حفظ کرامت مردم از جمله ثمرات صدور کارت ویژه ضابطین عام قوه قضاییه بر شمرد.
محمود صدرایی مشاور دادستان کل کشور نیز در این مراسم با تشریح فرایند طراحی و شکل گیری این کارت یکی از مهمترین نتایج صدور آن را سپرده شدن امر تحقیقات مقدماتی در پرونده ها به افرادی با آموزش های لازم و در نتیجه کاهش اطاله دادرسی دانست.

 انتهای پیام 


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=132کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است