سازمان ها و مراکز اداری بهای سالیانه اجاره زمین های موقوفه را بپردازند
دادستان گرگان:

سازمان ها و مراکز اداری بهای سالیانه اجاره زمین های موقوفه را بپردازند

تاریخ خبر: 27 دي 1395   ساعت خبر: 15:19:07

~~دادستان عمومی و انقلاب گرگان  از تعیین ضرب الاجل قانونی به منظور حل اختلاف میان سازمان اوقاف و برخی سازمان ها و مراکز اداری در پرداخت اجاره بهای سالیانه ساختمان های احداث شده در زمین های موقوفی در این شهر خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین حقی در گفت و گو با روابط عمومی دادستانی کل کشور گفت:با توجه به اینکه برخی ساختمان های اداری در زمین های موقوفه ساخته شده اند،باید اجاره بهای سالیانه خود را به سازمان اوقاف پرداخت کنند اما در موارد زیادی این حق اجاره پرداخت نشده است.
وی افزود:حتی برخی مراکز در مواردی جهت اخذ سند اقدام می کنند تا این موقوفات عام را از این حالت خارج کنند که با ورود دادستانی به پرونده،موضوع منتفی شده است.
دادستان گرگان تصریح کرد:با اعلام شکایت سازمان اوقاف استان گلستان از سوی دادستان عمومی و انقلاب گرگان پرونده ای در این زمینه در جریان است و البته بسیاری از ادارات و سازمان هایی که دارای چنین وضعیتی هستند پس از تشکیل جلساتی در دادسرا نسبت به موضوع تمکین کرده اند و مقرر شد در بودجه سنواتی خود هزینه ای بابت پرداخت این بدهی به اوقاف در نظر بگیرند.
حقی  افزود:اگر مردم ببینند که موقوفه ها تصرف شده یا تغییر کاربری یافته است و سازمان ها حتی بدون پرداخت اجاره سالیانه زمین های  موقوفه از آن استفاده می کنند،  رغبتشان به وقف کمتر می شود.
 


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=137کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است