رنگ و لعاب سیاسی به حوادثی مانند پلاسکو ندهیم
دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران:

رنگ و لعاب سیاسی به حوادثی مانند پلاسکو ندهیم

تاریخ خبر: 06 بهمن 1395   ساعت خبر: 11:01:08

~~دادستان کل کشور گفت: در حوادثی مانند حادثه پلاسکو به جای فرافکنی و رنگ و لعاب سیاسی دادن به فکر مردم باشیم.
به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در حاشیه همایش تخصصی معاونان ستادی و روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که "با توجه به حادثه پلاسکو آیا شما به دادستان‌ها درباره ایمنی ساختمان‌ها دستوری داده‌اید؟" گفت: به دادستان ها ابلاغ کرده ایم که هرجا نیازمند اقدام قضایی است اقدام کنند.
وی افزود:ایمن سازی ساختمان‌ها موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و از عهده یک دستگاه به تنهایی بر نمی آید گرچه عمده وظیفه آن برعهده شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها و وزارت کشور  و شهرسازی است.
دادستان کل کشور افزود: حادثه‌ای که رخ داد تلنگری برای مسئولان است که بدانندغفلت از آن باعث اینگونه حوادث تاسف بار می‌شود.
منتظری گفت: متاسفانه در برخی از موارد که ما شاهد قضایی شدن این مسایل بودیم می‌بینیم که در همان مراحل اولیه قصورهایی در زمان نقشه برداری،شروع و مجوز ساخت و نظارت بر ساخت صورت می‌گیرد و مسایلی رعایت نمی‌شودو در این زمینه مهندسین ناظر هم باید با وجدان و شرافت کاری بیشتری وارد عمل شوند..
وی افزود: حادثه پلاسکو حادثه ناگواری بود که رخ داد. امیدواریم این حادثه همراه خود خیراتی داشته باشد و مسئولان امر را به حرکت وادارد. ما به دادستان‌ها گفتیم که هر جا نیازمند اقدام قضایی است اقدام کنند.
منتظری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دستگیری بدهکاران بانکی ادامه دارد؟ گفت: مبارزه با فساد همیشه ادامه دارد و مبارزه با فساد توقف‌پذیر نیست و امیدواریم شاهد کاهش و نبودن فساد باشیم. هر جا فساد باشد قوه قضاییه با آن برخورد می‌کند.
دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی درباره تمساح خلیج فارس و اینکه حکمش چه زمانی اجرا می‌شود؟ گفت: برای تمساح باید در دریا دنبالش رفت. ما با تمساح ارتباطی نداریم و از آن اطلاعی ندارم
 


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=144کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است