آزادی 114 زندانی به پیشنهاد کمیسیون عفو استان البرز در سال 95
دادستان کرج خبر داد:

آزادی 114 زندانی به پیشنهاد کمیسیون عفو استان البرز در سال 95

تاریخ خبر: 23 فروردين 1396   ساعت خبر: 10:59:48

~~دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از موافقت با پیشنهاد عفو 114 نفر از محکومان استان البرز در سال 95 خبر داد.
حاجی رضا شاکرمی با اعلام این خبر به روابط عمومی دادستانی کل کشور یکی از سیاست‌های جدی پیگیری شده در استان البرز را کاهش جمعیت کیفری عنوان کرد و گفت: در این راستا کمیسیون عفو که رئیس کل دادگستری استان ریاست آن را بر عهده دارد 8 جلسه تشکیل داد که منجر به عفو 114 نفر در سال 95 شد.
دادستان کرج ادامه داد: در راستای سیاست‌های ابلاغی رئیس قوه قضائیه برای کاهش جمعیت کیفری نیز تعداد بازدید قضات از زندان‌های کرج در سال 95 افزایش یافت  که منجر به افزایش تعداد مرخصی‌ها، عفو و تعلیق‌ها شد تا جایی که در سال 95 حدود 218 هزار فقره مرخصی به زندانیان اعطا شد و در نتیجه تعداد زیادی از زندانیان چندین بار در طول سال به مرخصی رفتند.
شاکرمی فعالیت ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان را منجر به شناخته شدن این مراکز در بین خانواده‌های زندانیان دانست و توضیح داد: تنها در سال 95 با فعالیت‌های انجمن حمایت از زندانیان تعداد 31 نفر از زندانیان آزاد شدند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نگاه ویژه دادسرای عمومی و انقلاب کرج بر حوزه اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی زارعی بیان کرد: همکاران قضایی در این زمینه حساسیت زیادی دارند و به محض گزارش، با استفاده از تبصره 2  ماده 10 و پیش از قضایی شدن پرونده، نسبت به رفع تصرف و اجرای حکم دستورات لازم را صادر می‌کنند
 


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=187کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است