برخی ملاحظات سبب مقاومت در برابر انسداد چاه های آب غیر مجاز می شود
معاون دادستان کل کشور در حقوق عامه:

برخی ملاحظات سبب مقاومت در برابر انسداد چاه های آب غیر مجاز می شود

تاریخ خبر: 31 تير 1396   ساعت خبر: 09:52:32

معاون قضایی دادستان کل کشوردر حقوق عامه گفت:طی بخشنامه ای به دادستان های سراسر کشور ابلاغ شده که نسبت به انسداد چاه های غیر مجاز آبی که ضربه مهلکی به کاهش سفره های آب زیرزمینی می زند، اقدام شود.
به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور محمد جواد حشمتی گفت:با وجود ضربه و خسارت جبران ناپذیری که چاه های غیر مجاز آب به پیکره کشور وارد می کند برخی ملاحظات اقتصادی و اجتماعی موجود ومنفعت  های اقتصادی کوتاه مدت،سبب مقاومت در برابر انسداد چاه های غیر مجاز آب می شود.
وی برداشت بیش از حد آب  از طریق چاه های غیر مجاز در نقاط مختلف کشور را موجب  فرونشست زمین در برخی مناطق و بروز پدیده کم آبی مفرط دانست و با اشاره به خسارت های جبران ناپذیر کمبود آب در کشور خواستارعزم جدی و همه جانبه مردم و مسئولان در اهمیت دادن به مقوله حفظ منابع آبی کشور و مدیریت مناسب و صحیح مصرف آب در بخش های مختلف از جمله در بخش کشاورزی شد.
حشمتی تاکید کرد:طبق گزارش مسئولان مربوطه در وزارت نیرو بین 200 تا 300 هزار چاه آب غیر مجاز در کشور وجود دارد و سالانه 8 تا 10 میلیارد متر مکعب آب از سفره های آب زیر زمینی برداشت می شود که باید نسبت به مقابله با این حد غیر استاندارد از برداشت ها اقدام جدی شود. 


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=318کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است