برخورد با جرایم در حوزه میراث فرهنگی با جدیت دنبال شود
دادستان عمومی و انقلاب یزد:

برخورد با جرایم در حوزه میراث فرهنگی با جدیت دنبال شود

تاریخ خبر: 01 مرداد 1396   ساعت خبر: 06:42:01

دادستان عمومی و انقلاب یزد بر ضرورت نظارت بیشتر بر بافت تاریخی این شهر تاکید کرد و گفت:باید برخورد با جرایم ارتکابی در حوزه میراث فرهنگی با اهتمام و جدیت دنبال شود.
به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور،علی اکیر شمس  با اشاره به ثبت جهانی یزد افزود: با توجه به اینکه یگان حفاظت از میراث فرهنگی به تنهایی قادر به تامین و حفظ میراث تاریخی شهر نیست، باید با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان یزد و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، برخورد با جرائم ارتکابی در حوزه میراث فرهنگی با اهتمام و جدیت دنبال شود.
این مقام قضایی بر ضرورت حفظ بافت تاریخی شهر یزد از هرگونه تجاوز، تخریب، ساخت و ساز غیر مجاز و حفاری غیر مجاز تأکید و اظهار کرد: طبق ماده 44 قانون آیین دادرسی کیفری در آنچه که به عنوان جرم مشهود ارتکاب می یابد لازم است یگان حفاظت ، حسب وظیفه قانونی خود عمل نموده و آلات و ادوات ارتکاب جرائم در حوزه میراث فرهنگی را جمع آوری کند.
وی خاطرنشان کرد: در صورت حضور متهم نیز باید با هماهنگی قاضی کشیک ، اقدام قانونی معمول و گزارش لازم به دادسرا اعلام شود.
دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: چنانچه جرائم مورد اشاره غیر مشهود بود و وسایل ارتکاب جرم در محل مشاهده شد ، وسایل توقیف و مستند سازی و تهیه گزارش جهت سایر مراتب قانونی به دادسرا ارسال شود.
وی یادآور شد: ورود به محل در این گونه جرائم مستلزم دستور قضایی موردی و خاص است که باید طی هماهنگی با مقامات قضایی اخذ شود.
شمس حضور به موقع و انجام اقدامات قانونی در اسرع وقت در برخورد با متخلفان عرصه میراث فرهنگی را موثر در پیشگیری از وقوع جرم دانست و بیان داشت: با توجه به اینکه حضور به موقع در همان ابتدای اقدامات خلاف قانون و جلوگیری از آن در پیشگیری از وقوع جرم نقش به سزایی دارد ، باید تلاش شود با هرگونه تجاوز و تعدی از همان ابتدا برخورد قانونی صورت پذیرد.


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=320کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است