نیازمند جذب قضات و وکلای انقلابی هستیم
دادستان کل کشور در جمع حقوقدانان بسیجی:

نیازمند جذب قضات و وکلای انقلابی هستیم

تاریخ خبر: 20 شهريور 1396   ساعت خبر: 16:59:12

 
حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری عصر دوشنبه در جمع بسیجیان حقوقدان در دوره مقدماتی حقوقدان در طراز انقلاب اسلامی در قم گفت: دستگاه قضایی نیازمند افزایش و جذب قضات انقلابی است و بنده کمبود قضات و وکلای انقلابی را با همه وجودم احساس می کنم.
 
به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور منتظری گفت : ما 10 هزار قاضی در دستگاه قضایی داریم  با این حال رهبر معظم انقلاب در ملاقاتی که به مناسبت هفته قوه قضائیه با ایشان داشتیم  فرمودند که امروز دستگاه قضایی باید صد درصد انقلابی باشد این برای ما حجت است و باید به آن عمل کنیم.
دادستان کل کشور گفت: رهبرمعظم انقلاب در آن دیدار پنج الی شش شاخص را مطرح کردند وما وقتی امروز این شاخص ها را می سنجیم می بینیم که فاصله ها زیاد است، و سازمانی مثل سازمان  بسیج حقوقدانان خیلی دیر حرکت کرده و  باید زودتر از حالا، چنین فعالیت هایی را آغاز می کردند.
منتظری اظهار داشت: متاسفانه بسیار دیر حرکت کردیم و آسیب این دیر حرکت کردن را نیز مشاهده می کنیم.
وی ادامه داد: انسان های خوب، وارسته و متدینی در کانون وکلا داریم ولی این کانون با وجودی که در نظام اسلامی درحال فعالیت و خدمت است ولی در برابر حوادث مهم و سرنوشت ساز یک آه هم نمی کشد و صدایی از آن درنمی آید.
وی گفت: یک عضوکانون وکلا به دامن صهیونیسم می رود و متاسفانه  دریوزگی صهیونیسم و دنیای غرب را می کند ولی کانون یک اطلاعیه  هم نمی دهد که این فرد وابسته به ما نیست، این چه جامعه وکلایی است که نسبت به این مسائل بی تفاوت است؟
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: خمیرمایه کار حقوقی، عدالت است و کسانی که ظرفیت اجرای عدالت را ندارد نباید وارد این عرصه شوند.
وی ادامه داد: ما کسانی را داشتیم که ظرفیت این کار را نداشتند و گرفتار شدند.باید توجه کنید که  یک پرونده ممکن ست برای قاضی ناصالح پیش بیاید و او را به مسائل اخلاقی و مالی آلوده کند و یا حب و بغض هایی مطرح شود که با عدالت در تضاد باشد.
منتظری  تاکید کرد:مسیری که شما بسیجیان حقوقدان  انتخاب کرده اید موانع فراوان دارد،باید مراقب باشید.
وی بیان داشت: شما در جامعه ای باید خدمت کنید که نیازمند حقوقدان با روحیه بسیجی است و بنده می بینیم و می دانم که امروز جامعه حقوقدان کشور اعم از دستگاه  قضایی و کانون وکلا و بازار مشاوران حقوقی به شدت نیازمند جوانان برومند ومعتقد به تفکر بسیجی است.
دادستان کل کشور گفت: با کمال تاسف باید عرض کنم در طول 37 سال بعد از انقلاب اسلامی، به دلایلی هنوز نتوانسته ایم  نیازحقوقدانی خود را با این تفکر و عقیده بسیجی بر طرف کنیم 
وی افزود:: جا دارد انسان به خاطر حقوق بشری که مدعیان دروغین و گرگ های درنده در پوست میش خود را مدافع آن می دانند، ابزار تاسف شدید کند.این همه ظلم و ستم و جنایت را در کشورهای مختلف روا می دارند و امروز در میانمار اینگونه جنایات می کنند و صدایی کسی هم درنمی آید.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: اگر یک فرد غربی و آمریکایی در گوشه ای از جهان خون از دماغش بیاید  صدای همه آنها بلند می شود ولی در عراق ویمن و اخیرا در میانمار  این همه جنایت کرده اند اما صدایی از آنها در نمی آید.
منتظری خاطرنشان کرد: حقوقدان بسیجی با اندیشه خود باید فریادگر ظلم و ستم باشد و نسبت به فجایع میانمار بی تفاوت نباشند البته فریادها امروز درکشور ما بلند شده و ما نیز فردا( روز سه شنبه) نشستی داریم که با این فجایع چه کار می توانیم انجام دهیم و رسالت خود را به جای آوریم.
وی گفت: مستکبران مردم کشوری را از سرزمین خود بیرون می کنند و کشورهای دیگرهم آنها را راه نمی دهند و مدعیان حقوق بشر جمع می شوند و می گویند چون در ایران یک جاسوس آمریکایی دستگیر شده، ایران تروریسم و ضد حقوق بشر است.
دادستان کل کشور خطاب به دانشجویان رشته حقوق و حقوقدانان حاضر در نشست گفت: شما در چنین دنیایی باید به میدان حقوقدانی پای بگذارید، این کار سخت و پرهزینه است و باید با خدای خود عهد و پیمان ببنید و استوار و محکم باشید.
منتظری خاطرنشان کرد: اگرخدای ناکرده، دنبال ثروت اندوزی باشید در پست قضاوت آلوده خواهید شد و وکالت نیز برای شما بازار پول می شود و این خطر، امروز بازار وکالت ما را تهدید می کند.
دادستان کل کشور در پایان گفت: هر نوع کمکی از دست اینجانب بر بیابد برای کمک به گسترش تفکر بسیجی انجام می دهم و شما نیز باید با زبان خوب و رفتار مناسب در محیط های دانشگاهی دیگران را جذب کنید.

نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=395کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است