دانش حقوقی ضابطان قوه قضاییه افزایش یافته است
فرمانده ناجا در مراسم اعطای کارت ضابطان:

دانش حقوقی ضابطان قوه قضاییه افزایش یافته است

تاریخ خبر: 26 مهر 1396   ساعت خبر: 09:35:40

فرمانده ناجا با اشاره به اعطای کارت ضابطین عام به 40 هزار نفر از کارکنان نیروی انتظامی گفت: مطابق طرح اعطای کارت ویژه ضابطیت، تعداد قابل توجهی از همکاران نیروی انتظامی آموزش‌های لازم را دیده و دانش حقوقی آنان ارتقاء یافته است.
سردار حسین اشتری در مراسم توزیع کارت ضابطان عام که با حضور دادستان کل و تهران در محل دادستانی کل برگزار شد، گفت:از امروز ان شاءالله کارت ضابطیت به کسانی که آموزش دیده اند تحویل خواهد شد و تعداد دیگر هم در حال آموزش هستند. عمده ضابطین عام به دلیل وسعت مأموریت و گستردگی کار از همکاران نیروی انتظامی اند
سردار اشتری با اشاره به اینکه کارت ضابطین خاص هم در زمان مناسب تحویل خواهد شد افزود: یکی از اهداف برگزاری این جلسات رعایت حقوق شهروندی است. امروز اکثر مأموران ما و کسانی که در صحنه مأموریت هستند،  آموزش های لازم را فرا گرفته‌اند و این باعث می‌شود که حقوق مردم هم رعایت شود.یکی از موضوعاتی که به ما کمک می‌کند سرعت عمل است و امیدواریم که با این اقدام خوب بتوانیم اطاله دادرسی را کاهش دهیم.
وی افزود: باید حمایت های لازم را از ضابطین داشته باشیم هم معاضدت قضایی شود و هم مشوق هایی را برای ضابطین داشته باشیم.
سردار اشتری افزود: طبق شناسایی‌ها تعداد ضابطان عام نزدیک به 60 هزار نفر هستند که در حال حاضر حدود 40 هزار نفرآنان آموزش های لازم را دیده‌اند و کارت ضابطیت برایشان صادر شده است.
 


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=441کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است