تعیین مهلت 2 ماهه رفع نواقص کشتارگاه طیور از سوی دادستانی زاهدان

تعیین مهلت 2 ماهه رفع نواقص کشتارگاه طیور از سوی دادستانی زاهدان

تاریخ خبر: 30 آبان 1396   ساعت خبر: 12:50:02

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از تعیین مهلت 2 ماهه به منظور رفع نواقص و راه اندازی کامل کشتارگاه صنعتی طیور در این شهر خبر داد و گفت:پس از مهلت تعیین شده از عرضه و فروش هرگونه مرغ زنده در سطح استان جلوگیری خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور،حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت:با توجه به مخاطرات بیماری های مشترک میان انسان و پرندگان به ویژه آنفولانزای حاد پرندگان عرضه و فروش مرغ زنده در کشور ممنوع است اما این ممنوعیت در استان سیستان و بلوچستان اجرایی نشده است که از جمله دلایل آن سهل انگاری دستگاه های متولی و بی توجهی به فعالیت کشتارگاه مرغ احداث شده در زاهدان است.
وی افزود:متاسفانه روزانه ده ها تن مرغ زنده در سطح استان عرضه می شود که در بسیاری موارد به صورت غیر بهداشتی ذبح می شود و در میان آن نوعا مرغ های مادری که قابلیت مصرف خانگی ندارند هم با عنوان و قیمت مرغ گوشتی عرضه می شود که غیر قانونی است.
دادستان زاهدان تاکید کرد:به منظور صیانت از حقوق عامه از تاریخ هشتم آبان از ورود هرگونه مرغ زنده به استان جز به مقصد کشتارگاه ممانعت و نسبت به کنترل و نظارت بر قیمت ها نیز اقدام شده است.
به گفته دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان پس از پایان مهلت 2 ماهه نسبت به رفع نواقص کشتارگاه نسیم طیور 2 و راه اندازی آن از عرضه هرگونه مرغ زنده حتی تولیدات داخل استان ممانعت خواهد شد.

 


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=484کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است