قاتل ستایش صبح امروز اعدام شد
دادستان شیراز:

قاتل ستایش صبح امروز اعدام شد

تاریخ خبر: 01 مهر 1395   ساعت خبر: 19:01:54

به گزارش روابط عمومی دادستانی کل،  سعید ـ ط پیش از قتل، اقدام به آزار و همچنین ربودن طلاجات ستایش کرده بود که فروش گوشوراه های ربوده شده به عنوان سرنخ اولیه ماجرای مفقودی دختربچه  ، باعث کشف معمای قتل و دستگیری قاتل شد.

 
صالحی دادستان عمومی و انقلاب شیراز در گفت و گو با روابط عمومی دادستانی کل در این زمینه اظهار کرد: قاتل پس از دستگیری در همان روز حادثه به اغفال و مخفی کردن، آزار و اذیت و قتل ستایش اعتراف و پلیس را به محل دفن مقتوله برد.

وی افزود: متهم پرونده پس از اقرار صریح و همچنین تکمیل تحقیقات در دادگاه عمومی بخش آباده طشک و صدور قرار جلب به دادرسی و همچنین صدور کیفرخواست در دادسرای نی ریز در خرداد ماه امسال در دو قسمت علنی و غیر علنی در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان محاکمه شد.

صالحی بیان داشت: پس از رسیدگی به اتهامات، حکم بر محکومیت متهم و  اعدام در ملاء عام از باب تجاوز به عنف، قصاص نفس از جهت قتل عمدی و پانزده سال حبس از حیث آدم ربایی و ده سال و 74 ضربه شلاق تعزیری از باب سرقت توام با آزار  صادر محکوم کرد.

دادستان شیراز ادامه داد: حکم صادر شده پس از فرجام خواهی وکیل متهم پرونده به دیوان عالی کشور و در شعبه 24 دیوان عالی کشور با رد فرجام خواهی حکم محکومیت تأیید و ابرام گردید.

صالحی افزود: اجرای حکم اعدام  سعید ـ ط در کمتر از شش ماه پس از وقوع جنایت از حیث تجاوز به عنف و پس از صرفنظر اولیاء دم از اولویت اجرای حکم قصاص انجام شد. 

وی خاطرنشان کرد: قتل و آزار ستایش ـ دختر بچه 6 ساله نی ریزی ـ در فروردین ماه امسال باعث تألمات شدید روحی خانواده و اطرافیان مقتوله و همچنین جریحه دار شدن احساسات عمومی گردید که دستگاه قضایی استان فارس پس از دستگیری قاتل در کوتاه ترین زمان نسبت مدیریت پرونده ، رسیدگی قانونی و مجازات عامل این جنایت اقدام کرد.

انتهای پیام/


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=59کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است