دشمن چشم دیدن وحدت و یکپارچگی ملت ایران را ندارد/ اجازه نمی‌دهیم به کشورمان نگاه چپ کنند/ کشورهای مدعی حقوق بشر تنها نظار‌ه‌گر جنایات داعش هستند
دادستان کل کشور در مراسم معارفه دادستان مرکز استان خراسان جنوبی:

دشمن چشم دیدن وحدت و یکپارچگی ملت ایران را ندارد/ اجازه نمی‌دهیم به کشورمان نگاه چپ کنند/ کشورهای مدعی حقوق بشر تنها نظار‌ه‌گر جنایات داعش هستند

تاریخ خبر: 03 مهر 1395   ساعت خبر: 14:54:33


به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در مراسم معارفه دادستان خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: خدا را شاکریم در ایام خجسته و پر خاطره در هفته دفاع مقدس که شمیم جان فضای مردان خدا و شهدایی که همه چیز را در راه اسلام و قرآن دادند توفیق حاصل شد به استان خراسان جنوبی سفر کنم و در مراسم تودیع و معارفه دادستان مرکز خراسان جنوبی حضور یابم.
 
وی ادامه داد: مهم‌ترین مسأله‌ای که در جامعه می‌تواند بستری مناسب برای همه نوع پیشرفت، ترقی و رو به کمال رفتن را فراهم کند امنیت است، چراکه اگر امنیت نباشد در زمینه اقتصاد، سلامت، کار علمی و... هیچ قدم موثر و مفیدی در جامعه برداشته نخواهد شد و موضوع امنیت در پیشرفت جامعه در تمامی ابعاد مؤثر است.
 
دادستان کل کشور با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: در قرآن آیات زیادی داریم که جایگاه امنیت را در جامعه تبیین کرده است و اگر امنیت نباشد اقتصاد، فرهنگ پیشرفت علمی، پیشرفت شهرسازی، رفاه و امنیت و آسایش خاطر وجود نخواهد داشت زیرا امنیت لازمه گام برداشتن به سوی کمال است.
 
حجت الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: کشور ما در وسط میدان ناامنی قرار دارد اما از امنیت برخورددار است و برای این امنیت هزینه زیادی شده است.

وی با تأکید بر اینکه  شهدا اولین کسانی هستند که برای ایجاد امنیت برگردن ما حق دارند گفت: باید رشادتهای این مردان بزرگ را به نسل‌های جدید منتقل کنیم، هشت سال در میدان جنگ رزمندگان در ایجاد افتخار و پیروزی کشور سهیم بودند و یکی از آثار ارزشمند دفاع مقدس و جنگ این بود که نیروهای ما توانستند قدرت و توان خود را به دشمن نشان دهند و خود را مسلح کنند.
 
دادستان کل کشور افزود: امروز نیروهای مسلح ما به جایی رسیدند که با وجود همه دشمنی‌ها باز ما حرف اول را در منطقه می‌زنیم و با پشت سر گذاشتن هشت سال دفاع مقدس بر توانایی خود افزوده و اجازه نمی‌دهیم دشمن نگاه چپ به کشورمان کند.
 
وی بیان کرد: اگر اقتدار توانمندی نیروهای مسلح نبود، امروز وضعیت کشورمان بدتر از دیگر کشورهای منطقه مانند عراق سوریه بود زیرا دشمن همه تلاش خود را بر ایران متمرکز کرده است اما چون نمی‌تواند به کشور ما نگاه چپ کنند بر سر کشوهای مظلوم همسایه بمب می‌ریزد و با آنها می‌جنگند تا منطقه را ناآرام کند.
 
حجت الاسلام منتظری  با بیان اینکه دشمن هر روز به فکر برنامه‌ریزی و حمله به ایران است گفت: نیروهای مسلح ما در هر نقطه از خاک این سرزمین دفاع می‌کنند زیرا می‌دانند دشمن امروز تمام توان خود را به‌کار گرفته تا با نفوذ عناصری از داخل و خارج و گسیل دادن آنها مسائل و جریاناتی را بر علیه کشور ایران به وجود آورد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد:  کشور انگلیس وهابیت را تشکیل داده است و امروز دیگر نمی‌تواند خود را در پشت آل‌سعود پنهان کند زیرا جنایت آل‌سعود بر همگان مشهود است به گونه‌‌ای که در مناسک حج و منا سال گذشته قصور زیادی داشت و روز به روز در سرزمین‌های یمن جنایت می‌کند.
 
حجت الاسلام منتظری ادامه داد: انگلیس استعمارگر وهابیت را بر دوش می‌کشد و امروز آثار و نتایج آن قابل مشاهده است، در بازده زمانی دیگر داعش را به وجود آورده که بیش از یک سال و نیم است که داعش زنان، کودکان و مردان را به خاک و خون می‌کشد و کشورهای مدعی حقوق بشر تنها نظار‌ه‌گر این جنایات هستند.
 
دادستان کل کشور گفت: دشمن حاضر است میلیاردها دلار هزینه کند تا در کنار بارگاه رضوی که مشتاقان زیادی دارد با انداختن حتی یک ترقه وحشت در مردم ایجاد کند اما خوشبختانه تاکنون تمام نقشه‌های دشمن نقش بر آب شده است.
 
حجت الاسلام والمسلمین منتظری افزود:  گروهک دستگیر شده در غرب کشور یکی از اهدافشان انداختن ترقه در کنار بارگاه حضرت معصومه(س) بود و نیروهای امنیتی ما مانند عقاب تیز پرواز هستند که نمی‌گذارند دشمن به خواسته‌های خود برسد.
 
وی ادامه داد: نخستین گام دشمن در بحث نفوذ این است که مردم هویت اصلی و اعتقادی خود را از دست بدهند و با نفوذ در فرهنگ نفوذ در اعتقادات، نفوذ در هویت اسلامی، امنیت ما را بگیرند.
 
دادستان کل کشور تصریح کرد: دشمن تلاش دارد تا وحدت و یکپارچگی ملت ایران را از بین ببرد، آنها چشم دیدن وحدت و یکپارچگی ملت ایران، استقلال، آزادی و امنیت ما را ندارند و تمام تلاش خود را در راستای از بین بردن  شرافت و امنیت ما به‌کار می‌برند.

 حجت الاسلام منتظری در بخش دیگری از سخنانش به وظایف دادستانی اشاره کرد و گفت: قانون آیین دادرسی در سال 92 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و در آن وظایف دادستان کل کشور و دیگر دادستانها مشخص شده است این در حالی است که تا این زمان جایگاه دادستان در بین دستگاه قضایی آن گونه که باید تعریف نشده بود.

 دادستان کل کشور گفت: دادستان باید فریاد مردم را بلند به گوش مسئولان برساند.  امروز فضای مجازی از اهمیت زیادی برخوردار است و نقش تأثیرگذاری در جامعه و اشخاص دارد که قابل مقایسه با تهاجم دشمن نیست تا جایی که آسیبهای فضای مجازی به مراتب بالاتر از حملات عربستان به شهرهای مظلوم و بی‌دفاع یمن است.
 
وی خاطرنشان کرد: دادستان مدعی‌العموم است و باید نگاه کند که حقوق شهروندی در کجا اعمال نمی‌شود و مورد خدشه قرار می‌گیرد که از آن دفاع کند، دادستان مسئول ایجاد امنیت برای مردم است که با همکاری دیگر دستگاه‌های ضابط استان به وظایف خود بپردازد و گاهی در بانکها مسائل مختلفی وجود دارد که نمی‌توانیم ساکت باشیم.

 انتهای پیام/

 

 


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=62کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است