تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش جمعیت کیفری/ از تاسیس شعبه شورای حل اختلاف در زندان تا بررسی پرونده زندانیان از سوی قضات
دادستان اردبیل در گفت‌وگو با روابط عمومی دادستانی کل مطرح کرد

تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش جمعیت کیفری/ از تاسیس شعبه شورای حل اختلاف در زندان تا بررسی پرونده زندانیان از سوی قضات

تاریخ خبر: 05 آبان 1395   ساعت خبر: 14:30:31

ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در گفت‌وگو با روابط عمومی دادستانی کل به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری ابلاغی از سوی رئیس قوه قضائیه پرداخت و اظهار کرد: دادستانی استان اردبیل در این زمینه اقدامات رضایت بخشی را انجام داده است.

وی تصریح کرد: برای اینکه زندانی شدن با قرار وثیقه به حداقل برسد، برای اداره ثبت اسناد و املاک کشیک تعریف شده و با کانون کارشناسان و مرکز مشاوران قوه قضائیه هماهنگ گردیده که در وقت کشیک و ایام تعطیل، کارشناس معرفی کنند.

دادستان اردبیل ادامه داد: به منظور ارتباط زندان با شعب اجرای احکام و شعب کشیک و برای بررسی وضعیت زندانیان تحت قرار و زندانیان که تحمل محکومیت می‌کنند، یکی از پرسنل زندان همواره در دادسرا مستقر است.

عتباتی با اشاره به بازدیدهای روزانه از زندان از سوی قضات تصریح کرد: علاوه بر اینکه قاضی ناظر بر زندان در زندان مستقر است، از سوی دادستانی ابلاغ شده که یکی از قضات دادسرا به صورت یک روز درمیان در زندان حاضر شده و مشکلات قضایی زندانیان را مورد رسیدگی قرار دهند.

وی با اشاره به استقرار شعبه شورای حل اختلاف در زندان، اظهار کرد: شورای حل اختلاف در داخل زندان راه اندازی شده و با دعوت از شاکی و زندانی در راستای صلح و سازش تلاش می‌کند.

دادستان اردبیل همچنین با اشاره به برگزاری منظم جلسات ساماندهی وضعیت زندانیان، تقویت ستاد دیه و برگزاری جلسات متعدد برای ایجاد صلح و سازش را از دیگر برنامه‌های کاهش جمعیت کیفری در این استان عنوان کرد.

انتهای پیام/


نشانی مطلب در سایت دادستانی کل کشور:
http://dadsetani.ir/?page=news&id=75کلیه حقوق برای دادستانی کل کشور محفوظ است